Szponzorált tartalom
Elindítani egy egyéni vállalkozást nagy falatnak tűnik, nyilván nem is szabad alábecsülni, viszont megfelelő segítséggel, szakértő támogatással lesz, aki a kezdeti nehézségeken átlendítsen. A szokásos, előírt adminisztrációs teendőkben hasznos társ egy jó könyvelő.
Az egyéni vállalkozás indítása lépésről-lépésre a következőképpen zajlik onnantól kezdve, hogy megfogalmazódott az elindulás.
Érdemes átgondolni az üzleti modellt, a piaci lehetőségeket és a potenciális ügyfeleket. Az első lépés, hogy kidolgozásra kerül az üzleti terv, amely tartalmazza a célokat, a termékek/szolgáltatások részleteit, a piackutatást és a pénzügyi terveket.
Az Ügyfélkapu kelleni fog az induláshoz, ugyanakkor a Webes Ügysegéd az induláskor, sőt végig társad lesz az egész vállalkozói létben, ezért nem árt megismerkedni vele mielőbb.
Meg kell adni a vállalkozás székhelyét, a székhely megadása ponton. Ezután következik a tevékenységi kör kiválasztása, TEÁOR szám megadása. El kell dönteni a jogi formát is, hiszen nem mindegy például, hogy KATA, alanyi adómentes vagy átalányadózó lesz valaki, hiszen mindkét esetben más anyagi kötelezettségekkel, adminisztrációval kell dolgozni. Ezen a ponton már érdemes felkeresni egy könyvelőt, hogy tanácsot adjon a jogi és adózási kötelezettségekkel kapcsolatban és segítsen kiválasztani az adózási formát.
A könyvelő segítsége kritikus fontosságú az egyéni vállalkozás indítása során is. Segít eligazodni az adózási és járulékfizetési kötelezettségekben, tanácsokat ad a számlázás és nyilvántartás módjával kapcsolatban többek között.
Segítségével elkészülhet az adószám igénylése és a vállalkozás bejegyzése. Az adminisztrációs teendők pontos és hatékony elvégzése nagyban megkönnyíti az indulást.
A kamarai regisztráció szintén kötelező kör, a kamarai hozzájárulás egy lesz az állandó éves költségeid közül.
A könyvelő nemcsak az adminisztrációs feladatokban segíthet, hanem részt vehet a pénzügyi tervezésben egyaránt, amennyiben a könyvelő iroda kínál ilyen szolgáltatásokat. A Nyugodt Adózás Bt. számos megoldással szolgál ügyfelei számára, amennyiben egyéni vállalkozás indítását tervezi valaki, bizalommal fordulhat hozzájuk!
Amint az egyéni vállalkozás hivatalosan is megkezdte működését és elkezdődött az üzleti tevékenység, a könyvelő által rendszeresen kézben tartott könyvelés és pénzügyi adminisztráció segített abban, hogy mindig naprakész és pontos legyen a vállalkozás pénzügyi helyzete, valamint az elmaradhatatlan könyvelési feladatokat is egy helyen tudhatjuk általuk.
Tehát az együttműködés a könyvelővel nem áll meg az indítás után, rendszeresen fogsz konzultálni az adózási kérdésekben vagy más pénzügyi döntésekben egyaránt.
Az egyéni vállalkozás indítása rengeteg szervezést igényel, ez kétségtelen. A könyvelő segítsége azonban alapvető fontosságú lehet a sikeres induláshoz és működtetéshez. Az időben és pontosan elkészített könyvelés, az adózási kötelezettségek betartása és a pénzügyi tanácsadás mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a vállalkozás hatékonyan működjön és növekedjen.